EVDE FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HİZMETLERİ

Fiziksel yeterliliklerini (yürüme, oturma dengesi, el-kol becerileri, yutma vb.) herhangi bir nedene bağlı olarak kısmen veya tamamen kaybetmiş hastalarımızın fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarını yaptırmak için sağlık kuruluşlarına gitmeleri zahmetli olacaktır. Ayrıca ev konforundan uzak olmanın verdiği sıkıntılı bir süreçten geçeceklerdir. Tedavi görecek kişilerin kendi evinde olmanın verdiği rahatlık ve güven duygusuyla hem tedaviye katılımı artmakta hem de hastadan alınan olumlu sonuç sürelerini kısaltmaktadır.

Evde fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri, hastanın bulunduğu ortamda günlük aktivitelerini aksatmadan en etkin tedaviyi alabilmesini ve mümkün olan en yüksek seviyede bağımsız yaşama kavuşmasını amaçlar. Belirlenen tedavi programı çerçevesinde yaşam kalitenizi artıracak çözümler üretilir.

Hastalar hekim kontrolünde olmalıdır ve tedaviye gelecek olan kişilerin en az 4 yıllık fizik tedavi ve rehabilitasyon lisans mezunu olması gerekmektedir. Bu işin profesyoneli olmayan kişilerden alınan tedaviler sonucunda ciddi sakatlıklar oluşabilmektedir.

 HİZMETLERİMİZ

Doktor önerisiyle fizik tedavi alması uygun görülmüş hastalarımıza alanında uzmanlaşmış lisans ve yüksek lisans mezunu fizyoterapist kadromuzla hizmet vermekteyiz.

2011 yılından bu yana evde fizik tedavi hizmetleri üzerine edindiğimiz bilgi, birikim ve deneyimimizi tedavilerden maksimum verim sağlamak adına hastalarımızın hizmetine sunmaktayız.

Doktor ve fizyoterapistlerimizle 7/24 haberleşme olanağı sunmaktayız.

Hastalarımızın evlerini mini bir fizik tedavi ünitesine çevirecek en güncel fizik tedavi araç ve gereçlerimiz ekstra bir ücrete tabii olmadan tedavi süresince hastalarımız için kullanılmaktadır.

Alanında uzmanlaşmış ekibimiz her vaka üzerinde titizlikle çalışmakta, en kısa sürede hedefe ulaşmak adına bilimsel çözümlemeler sunmaktadır.

Ekibimizde yetişkin nöroloji, çocuk ortopedi/nöroloji ve spor fizyoterapisti, ortopedik manuel terapist, osteopat, duyu bütünleme terapisti, bobath terapisti, lenf ödem fizyoterapisti, solunum terapisti, konuşma ve yutma terapisti, geriatrik rehabilitasyon ve grup tedavi terapistleri bulunmaktadır. Ayrıca nörolog, ortopedist, beyin ve sinir cerrahı, romatolog, dahiliye hekimi, spor hekimi ve fizik tedavi hekimleri ile birlikte hasta odaklı koordineli bir çalışma yürütmekteyiz.

Evde Fizik Tedavi Hizmeti Verdiğimiz Alanlar:

Fizik Tedavi Grup Terapileri
Sitemiz sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.